Kursy motorowodne

STERNIK MOTOROWODNY

Polski związek motorowodny i narciarstwa motorowodnego

Sternik motorowodny uprawnia między innymi do prowadzenia łodzi motorowych (w tym skuterów) bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych oraz morskich na łodziach o długości do 12 m.

MOTOROWODNY STERNIK MORSKI

Polski związek motorowodny i narciarstwa motorowodnego

Osoba posiadająca patent motorowodnego sternika morskiego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych: po wodach śródlądowych;
o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich.

LICENCJA NA HOLOWANIE 

NARCIARZA I INNYCH OBIEKTÓW PŁYWAJĄCYCH

 

Licencja na holowanie obiektów pływajacych pozwala na holowanie narciarza wodnego, oraz osób jeżdżących na: desce wakeboardowej, kneeboardowej oraz innych nawodnych obiektów pływających typu: banan, koło itp.

CENNIK KURSÓW:

  • Sternik Motorowodny – 600 PLN kurs + 250 PLN – holowanie obiektów i egzamin państwowy. Zniżka na egzamin 50 % dla osób uczących się do 26 roku życia.
  • Motorowodny Sternik Morski – 1500 PLN kurs + 350 PLN egzamin państwowy – dla osób posiadających patent sternika motorowodnego. 1500 PLN – dla osób bez patentu sternika motorowodnego.
  • Warsztaty nawigacyjne – 690 PLN
  • Licencja na holowanie obiektów – 450 PLN kurs + 250 PLN egzamin państwowy
  • Licencja holowania obiektów powietrznych – 1100 PLN kurs + 250 PLN egzamin państwowy
  • SRC  – 350 PLN kurs + 250 PLN egzamin
  • Żeglarz Jachtowy – 1350 PLN kurs + 250 PLN egzamin
  • Jachtowy Sternik Morski – 1850 PLN kurs + 350 PLN egzamin

Szkolenia motorowodne

Wypoczywając nad morzem często spoglądamy na poruszające się w oddali motorówki. Rozdzierające fale skutery wodne czy nieco większe łodzie dla większości z nas stanowią nie lada atrakcję. Jednak co z tego, jeśli na to wszystko spoglądamy tylko z piaszczystej plaży? Co z tego jeśli nasze wodne atrakcje kończą się na zanurzeniu ciała po pas? Wówczas wszystkie motorowodne pragnienia kończą się gorzkim westchnięciem i frustracją.

Jednak nasz morski wypoczynek wcale nie musi wyglądać w ten sposób. Skoki z pokładu łodzi motorowodnej do błękitnej wody, przedzieranie się przez morskie fale bez niemal żadnego wysiłku czy dawka ekstremalnych emocji na skuterze wodnym. Wszystkie te atrakcje jest w stanie zapewnić nam patent sternika motorowodnego.

Czym jest ten patent? Patent sternika motorowodnego jest dokumentem, który uprawnia nas do sterowania jachtami motorowodnymi i skuterami wodnymi po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy silnika. Uprawnia nas również do prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych i pozostałych wodach morskich w odległości do dwóch mil morskich od brzegu (w ciągu dnia). Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, osoby poniżej 16 roku życia uprawnione są do prowadzenia jachtów motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.

Kto może uzyskać patent sternika motorowodnego? Każdy! Jedynym warunkiem jest ukończone 14 lat życia. Nie jest wymagane żadne żeglarskie doświadczenie, żadne dodatkowe uprawnienia czy zezwolenia. Jedyne co jest konieczne do zdobycia takiego patentu to chęci, samozaparcie i ukończone szkolenie motorowodne.

Gdzie można odbyć takie szkolenie? W naszej ofercie znajduje się pakiet kursów gwarantujących zdobycie patentu sternika motorowodnego. Oferujemy bogaty zakres wiedzy teoretycznej, w której skład wchodzą m.in.: zasada działania podstawowych instalacji na jachcie motorowym, przepisy i oznakowania dotyczące jachtów, zapoznanie z podstawowymi znakami żeglugowymi, budowa jachtów i skuterów motorowodnych czy podstawowy zakres wiedzy z ratownictwa morskiego. Oprócz tego, wiedza teoretyczna zostaje również poparta ogromem ćwiczeń praktycznych pozwalających na bezpośrednie obcowanie z osprzętem jachtów motorowodnych czy skuterów.

Całość szkolenia zakończona jest państwowym egzaminem na patent sternika motorowodnego. Jako, że w 2013 roku został wycofany paten starszego sternika motorowodnego, uzyskany u nas patent umożliwia sterowanie niemalże każdym rodzajem jachtu motorowodnego na wodach śródlądowych (jeziora, rzeki czy nasz rodzimy Bałtyk).

Ukończony egzaminem kurs daje nam zatem możliwość czerpania pełni satysfakcji z nadmorskich wakacji. Jeśli chcesz w przyszłości samodzielnie poruszać się jachtem czy skuterem wodnym, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą- wszystkiego Cię nauczymy!