INSHORE SKIPPER

INSHORE SKIPPER – podstawowy amatorski stopień skipper

Jest to stopień amatorski i wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. Osoba posiadająca taki certyfikat powinna posiadać wszelkie uprawnienia, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej. Od osoby takiej oczekujemy, żeby radziła sobie z manewrami w porcie, umiała prowadzić nawigację, sprawnie i bezpiecznie obsługiwała jacht, aby nie wychodziła na morze bez aktualnej prognozy pogody oraz była przykładem dla innych w zakresie rozsądnego korzystania z dobrodziejstw naszego środowiska naturalnego. Aby uzyskać ten certyfikat nie wymagane są żadne dodatkowe kursy (np. pierwsza pomoc, UKF, itp.)

Oczywiście niezwykle ważne jest poczucie odpowiedzialności i jest to jedno z podstawowych kryteriów wydania certyfikatu.

Jest to certyfikat przeznaczony dla tych, którzy planują pływać głównie po ciepłych wodach (akweny Morza Śródziemnego, Wysypy Kanaryjskie, Karaiby itp.). Certyfikat ten potwierdza nasze umiejętności w momencie zdobywania go ale absolutnie nie powinien nas ograniczać, kiedy zdobyte doświadczenie i praktyka żeglarska umożliwią nam rozszerzenie akwenów, na których pływamy.

Możliwość uzyskania certyfikatów:

1. KURS + EGZAMIN

  • można uzyskać certyfikat ISSA , honorowany na całym świecie – międzynarodowy certyfikat żeglarski. W ramach kilkudniowego kursu, uczestnik zostanie przeszkolony teoretycznie i praktycznie w zakresie wiedzy i umiejętności wymaganych przez standardy szkoleniowe ISSA. W trakcie trwania kursu, uczestnik jest poddawany ocenie egzaminatora i instruktora.

2. EGZAMIN

  • osoby które czuja się na siłach i UWAŻAJĄ, że posiadają wystarczające umiejętności żeglarskie wymagane przez standardy szkoleniowe ISSA mogą przystąpić do jednodniowego egzaminu. Egzamin polega na ocenie praktycznych umiejętności kandydata oraz na sprawdzeniu posiadanej przez niego wiedzy teoretycznej.